לתמיכה ו/או עזרה חייג:
טלפון: 03-9247872לחץ לחיוג
מבצעים


 
שימו לב!
לקבלת הצעת מחיר מיוחדת לגולשי האתר
על מגוון דיסקים SSD
03-9247872 sales@e-memory.co.il 
 
 
Solid state drive

 

או בראשי תיבות SSD, הוא אמצעי לאחסון מידע 
המופיע בכמה צורות:
  • זיכרון נדיף, בו המידע נמחק בעת הניתוק מהחשמל, בדומה לזיכרונות מסוג זיכרון גישה אקראית.
  • זיכרון נדיף בשילוב עם סוללה, כך שתוכן הזיכרון נשמר לתקופה מוגבלת גם אם יש הפרעה באספקת המתח.
  • זיכרון בלתי נדיף, בו המידע נשאר אגור בתוך רכיבי הזיכרון, בדומה לרכיבי זיכרון הבזק. זוהי הצורה הנפוצה יותר.

מטרתם של זיכרונות אלו לשמש תחליף לכוננים קשיחים(HDD). מהירותם נובעת מכך שהם אינם מכילים חלקים נעים ולכן זמן הגישה קצר. כמו כן צריכת החשמל נמוכה יותר (לרוב, למעט כונני SSD בעלי ביצועים גבוהים במיוחד), המשקל קטן יותר, והפעולה שקטה יותר כי אין חלקים נעים, תכונה שמגדילה גם את האמינות של הכונן. לעומת זאת, המחיר למגה-בייט של אחסון גדול יותר, הקיבולת המקסימלית קטנה יותר, ובמקרים מסוימים אורך החיים שלו עשוי להיות קצר יותר משל כונן קשיח.

בשנים האחרונות התרחב השימוש בכוננים מסוג זה בגלל ירידת מחירם, הגדלת השימוש במחשוב נייד, הגדלת הקיבולת שלהם והמגמה של מחשוב ירוק.
 

עקרונות פעולתו של ה-SSD

ה-SSD הוא כונן זיכרון אלקטרוני. ה-SSD מדמה דיסק קשיח באמצעות מנגנון וירטואליזציה ממוחשב המותקן בבקר שלו.

יתרונות

היתרון המרכזי של ה-SSD הוא מהירות קריאה וכתיבה גבוהים יותר מכונן מגנטי. הסיבה העיקרית ליתרון הוא שפעולת ה"חיפוש" ("Seek") החיונית לפעולת כוננים מגנטיים נחסכת. פעולת החיפוש משמעה הבאת הראש קריאה/כתיבה אל מעל המידע, והמתנה לסיבוב הדיסק עד שהנקודה המדויקת עם המידע תגיע אל מתחת לראש. פעולה זו נחסכת ב-SSD בו לא קיים כלל ראש קריאה/כתיבה.

יתרונות נלווים:

  • צריכת הספק נמוכה יותר, וכתוצאה מכך, גם פיזור חוםנמוך יותר
  • עמידות טובה יותר בזעזועים וטלטולים
  • בניגוד לכונן מגנטי, SSD לא מייצר רעידות וזעזועים שיכולים להשפיע על רכיבים אחרים במערכת
  • פעולה שקטה לחלוטין

חסרונות

החיסרון העיקרי של SSD לעומת דיסקים מגנטיים הוא המחיר הגבוה יותר ליחידת זיכרון. בנוסף בעבר האמינות של כונן SSD נפלה מאמינותם של מכוננים רגילים לשימוש ביתי, אבל בימינו זה לא המצב והכוננים אמינים אף יותר מכוננים קשיחים.

מקומו של ה-Solid State Drive במדרג הזיכרון

בעולם המחשוב קיים מדרג בין אמצעי זיכרון שונים במערכת מחשב כשהזיכרונות הגבוהים בהיררכיה מאופיינים במהירות גישה גבוהה, נפח קטן ועלות גבוהה. ככל שיורדים בהיררכיה גדל הנפח וקטן המחיר לגודל זהה של זיכרון. הזיכרון המהיר ביותר נמצא במעבדי המחשב עצמם, אחריהם סוגים שונים של Cache והזיכרון המרכזי במחשב. כאשר ההבדל ביניהם אינו נובע ממהירות הכתיבה והקריאה (שגם בה יש רמות שונות אך ללא קשר לסוג הזיכרון אלא לרמות ייצור), אלא ממהירות הגישה.

בנוסף למדרג הזיכרון הפנימי קיים מדרג דומה בין אמצעי אחסון חיצוניים כגון: דיסקים וקלטות. הדיסקים מחולקים לקבוצות טכנולוגיותשונות כשהמהירות יותר הן גם היקרות יותר. קלטות נמצאות במקום נמוך יותר בהיררכיה ומשמשות במקרים רבים לצורך גיבוי.

שימוש נכון ב-Solid State Drive

עקרונות שימוש נכון בכונני זיכרון אלה אינם נפרדים מעקרונות שימוש נכון בכל אלמנט אחר הנמצא בהיררכית הזיכרונות. הרעיון המרכזי הוא למקסם תועלות באמצעות אופטימיזציה של יחסי עלות/תועלת. נתונים קריטיים שהשימוש בהם רב או שההשפעה שלהם על ביצועי המחשב גבוהה במיוחד מאוחסנים ברמות גבוהות של ההיררכיה. ככל שחשיבות מהירות איחזור ועדכון הנתונים קטנה, רצוי למקם אותם ברמות נמוכות יותר של ההיררכיה. על פי עיקרון זה, קובצי הנתונים המתאימים לאחסון ב-SSD, עשויים להיות קובצי מערכת ההפעלה וקובצי תשתיות אחרות, כגון: אינדקס של בסיס נתונים או קבצים חשובים במיוחד של מערכות חשובות לארגון. מן הראוי לציין שתהליך האופטימיזציה אינו תהליך סטטי חד-פעמי ולכן נדרשות איטרציות רבות של תהליך זה. במקרים רבים ניתן לבצע תהליכים אלה באמצעות מוצרי תוכנה ייעודיים במקום ביצוע ידני.

מתוך ויקיפדיה , האנציקלופדיה החופשית
Copyright © 2019 e-memory.co.il. All rights reserved.
אתר זה מופעל ע"י מערכת SafeSHOP, חנות וירטואלית מבית SRV אחסון אתרים
צור קשר - דואר אלקטרוניצור קשר - דואר אלקטרוני צור קשר - טלפוןצור קשר - טלפון

המוצר התווסף לעגלת הקניות

המשך בקניות   המשך לקופה